Sport

Prishtina – Ballkani: Formacionet zyrtare

Superliga e Kosovës sot (e dielë) vazhdon edhe me dy ndeshje magjike, shkruan Gazetasheshi.com.

Vëmendja kryesore pritet të zhvendoset në kryeqytet, ku ballfaqohen Prishtina dhe Ballkani.

Dy skuadrat kanë sjellur gjithnjë rivalitet të madh në fushë, gjë që pritet të ndodh edhe sot. Ndërsa si bardhekaltërit ashtu edhe portokallinjët kanë objektiv pikët e plota.

Kurse edhe në Drenas do të jetë një luftë e nxehtë në mes Feronikelit dhe Gjilanit, e ku të dy skuadrat kërkojnë triumfin për t’i marrë tre pikët e plota.

Të dy ndeshjet zhvillohen nga ora 17:00.

Prishtina – Ballkani

Formacionet zyrtare:

Prishtina: Haxo; B. Krasniqi, Bekteshi, Otanda, Mici, Boshnjaku, Karabeci, Shabani, Hoti, Kryeziu, John. Kryetrajneri: Zekrija Ramadani

Ballkani: Frashëri; Thaqi, A. Thaqi, Sinani, Gashi, Korenica, Baftiu, Kuç, Krasniqi, Hoxha, Zeka. Kryetrajneri: Bekim Isufi

Gjyqtarët: D. Çaka, F. Berisha, B. Selimaj, S. Isufi – VAR: V. Kastrati, E. Bicaj

Stadiumi: “Fadil Vokrri”, Prishtinë

Feronikeli – Gjilani

Formacionet zyrtare:

Feronikeli: Smakiqi; Lladrovci, Pllana, Shala, Bejta, Shabani, Leku, Elshani, Ahmeti, Gashi, Kiqina: Kryetrajneri: Faruk Elshani

Gjilani: Koliqi; Sorsa, Useini, Halili, Beqaj, Dabiqaj, Musolli, Torassa, Hajdari, Progni, Krasniqi. Kryetrajneri: Ismet Munishi

Gjyqtarët: M. Ajeti, D. Rexhepi, A. Zhegrova, I. Mehmeti – VAR: B. Kasumi, E. Zeqiri

Stadiumi: “Rexhep Rexhepi”, Drenas

Postime të ngjajshme
Sport

Shkëlqen Asensio, Real Madridi mposht bindshëm Mallorcën

Sport

Ronaldo kalon Messin si futbollisti më i paguar

Sport

Valon Berisha publikon pamje të rënda të këmbës pas lëndimit

Sport

Lyoni triumfon me përmbysje ndaj Troyes, kjo është nota e Shaqirit pas golit të shënuar