Sport

Prezantimi i Ribery, pritje madhështore nga tifozët

Frenc Ribery vendosi të vijonte karrierën në Serinë A, pas largimit nga Fiorentina. Ylli francez, u prezantua ditën e sotme te skuadra e Salernitanës, teksa pritja që iu bë nga tifozët ishte madhështore.

Një numër i konsiderueshëm tifozësh zbarkuan në stadiumin “Arechi”, për t’i uruar mirëseardhjen 38-vjeçarit. Nuk munguan as flakadanët dhe fishekzjarrët, të cilat krijuan me të vërtetë një atmosferë elektrizuese.

Ribery do të fitojë te Salernitana, 1.5 mln euro në sezon në 1 vit dhe më pas në rast mbijetese automatikisht do t’i rinovohet kontrata edhe për një sezon tjetër.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar