Lajme

Presidenti i Serbisë megjithatë shpreson në bashkëpunim me Bidenin

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, e ka uruar Presidentin e ri të SHBA-së, Joe Biden, me anë të një postimi në profilin e tij në Twitter.

Në urimin që i ka bërë Bidenit,Vuçiq ka përmendur bashkëpunimin me presidentin Trump, teksa shpreson për bashkëpunim të mirë edhe me presidentin e ardhshëm.

“Urime të sinqerta për Joe Biden, ju uroj qartësi në përballjen me sfidat eksiztuese për të mirën e SHBA-së dhe mbarë botës…Shpresoj që ta vazhdojmë bashkëpunimin e mirë me ju, sikurse që kisha me Donald Trump, për çfarë i jam mirënjohës”, ka shkruar Vuçiq ndër të tjera.

Postime të ngjajshme
Lajme

Familja nga Kukësi që u zhvendos në Kosovë ka një hall të madh

Lajme

Podujevë: Hajnat i hyjnë në katin e tretë dhe i vjedhin 2000 euro, ari, pasaporta e 4 kartela bankare

Lajme

Deputetja e LDK-së për Albin Kurtin: Ai është diktator

Lajme

Çfarë i ndodh trupit pas një gripi normal, mund të fitoni antitrupa kundër Covid-19?