Sport

Premierliga vazhdon ndeshjet për sot, përkundër ditës së parë të Vitit të Ri

Përkundër faktit që sot jemi në ditën e parë të Vitit të Ri, Premierliga nuk ka asnjë ditë pushim dhe do të vazhdojë akoma.

Edhe pse shumë menaxherë e shumë lojtarë kanë shprehur dëshirën e tyre për pushim 2 javor gjatë festave të fundvitit ose gjatë fillimit të vitit, një gjë e tillë nuk është realizuar.

Dhe kësisoj, Everton dhe West Ham do të jenë në përballje me njëra tjetrën, ndërsa Manchester United dhe Aston Villa mbyllin këtë ditë, përcjell lajmi.net.

Edhe Evertoni, United e Aston Villa po luftojnë që të sigurojnë një vend në garat evropiane e prandaj ndeshjet e sotme janë edhe më interesante.

Sidomos ndeshja mes Djajve të Kuq dhe Luanëve, pasi që Ole Gunnar Solskjaer me skuadrën e tij janë në garë për ta fituar titullin e Premierligës.

Ndeshjet e ligës angleze nuk mbarojnë me kaq dhe madje sport do të ketë edhe nesër e pasnesër, prandaj futbolldashësit kanë çfarë të shohin.

Postime të ngjajshme
Sport

Bekim Balaj ndëshkohet me karton të kuq vetëm pesë minuta pasi u inkuadrua në derbin austriak

Sport

Limani me një premtim të madh për tifozët e Dritës para ndeshjes me Prishtinën

Sport

Këto janë ndeshjet miqësore që do t’i zhvillojë Prishtina në Turqi

Sport

Këta janë kundërshtarët që Drita do të përballet në ndeshjet miqësore në Turqi