Sport

Prekazi kritikon Dritën, pas humbjes nga Prishtina

Ka përfunduar edhe xhiroja e 30-të në Superligën e Kosovës në futboll, shkruan Gazetasheshi.com

Me fitoren e Prishtinës e Ballkanit dhe dështimin e Dritës, lufta për titullin e kampionit është bërë shumë e zjarrtë.

Prishtina ka triumfuar në derbin e madhe ndaj Dritës me rezultat 1 me 2.

Rafet Prekazi është befasuar me paraqitjen e Dritës në pjesën e dytë kundër Prishtinës.

“Në pjesën e dytë Drita ra nga loja, sidomos pas barazimit të rezultatit. Lojtarët nuk u angazhuan. Është e çuditshme sepse bëhet fjalë për një skuadër me shumë kualitet” deklaroi Prekazi.

Kjo ishte fitorja e katërt për skuadrën e Prishtinës ndaj Dritës në këtë edicion.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita i dërgon urime Malishevës dhe Ulpianës

Sport

Kjo do të jetë përballja e zjarrtë e “Play-off”-it për inkuadrim në Superligë

Sport

Këto dy skuadra bien nga Liga e Parë

Sport

Liga e Parë: Këto dy skuadra përmbyllin sezonin fantastik me inkuadrim në Superligë, ndërsa këto janë dy skuadrat që bien