Sport

Portugalia pa Ronaldon kërkon fitoren e radhës ndaj Azerbajxhanit, formacionet e mundshme

Sonte përballen Azerbajxhani dhe Portugalia.

Azerbajaxhani e pret në shtëpi Portugalinë sonte nga ora 18:00, shkruan lajmi.net.

Kjo përballje zhvillohet në kuadër të grupit A të kualifikimeve të Kupës së Botës.

Pas katër ndeshjeve të parë Azerbajaxhani ka vetëm një pikë të grumbulluara, ndërsa Portugalia ka 10.

Portugezët hyjnë në këtë ndeshje pa Cristiano Ronaldon, por kanë mjaftueshëm futbollistë kualitiativ në radhët e tyre për të fiture tre pikët nga ky duel.

Në anën tjetër vendasit synojnë t’i ‘prishin punë’ Portugalisë dhe të marrin të paktën një barazim nga ky duel.

Këto janë formacionet e mundshme të dy kombëtareve.

Azerbajxhani: Mahammadaliyev; Huseynov, Medvedev, Haghverdi, Badalov, Salahly; Alasgarov, Qarayev, Mahmudov, Ozobic; Emreli

Portugalia: Patricio; Cancelo, Dias, Pepe, Guerreiro; Palhinha, B. Silva, Fernandes; R. Silva, A. Silva, Jota .

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar