Sport

Portugalia feston në Kroaci

Portugalia ka marrë një fitore me rezultat 2:3 ndaj Kroacisë në Zagreb në sfidën e luajtur sonte në kuadër të Ligës së Kombeve, shkruan “Zeri.info”

Portugezet përkundër kësaj fitoreje, ajo nuk ka shumë peshë sa i përket renditjes, pasi grupin e ka fituar Franca dhe vazhdon në “Play-off” të Ligës A në Ligën e Kombeve.

Disa dy gola dhe Felix një shënuan për Portugalinë, ndërsa për Kroacinë të dy golat i shënoi Koviçiq.

Kroacia e mbylli këtë kampanjë në pozitën e tretë dhe edhe edicionin ardhshëm do të garoi në Ligën A, ndërsa nga kjo ligë largohet Suedia që bie në Ligën B që sonte u mposht nga Franca.

Postime të ngjajshme
Sport

Intervistë ekskluzive me yllin e skuadrës së Arbërisë

Sport

Diplomati serb frikësohet nga lista e publikuar e kabinetit të presidentit të ardhshëm të SHBA’së, Joe Biden

Sport

SUPERLIGA LIVE: Llapi – Prishtina & Trepça ’89 – Besa

Sport

Feronikeli pretendon se FFK-ja në krye me Agim Ademin po i favorizon ekipet e Gjilanit