Lajme

Poloni, rrufeja merr jetën 4 personave, dhe mbi 100 të plagosur

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Të paktën katër persona kanë humbur jetën dhe më shumë se 100 të tjerë janë plagosur nga goditja e rrufesë në Poloni, njoftoi kryeministri i vendit Mateusz Morawiecki.

Në majën e malit Gievont një grupi i turistëve, në mesin e të cilëve kishte edhe fëmijë, u kap nga moti i keq i shoqëruar me vetëtima

Personi i pestë u vra në Sllovakinë fqinje. Të paktën një nga viktimat u tha se ishte një fëmijë.

Stuhia thuhet se ka zbritur befas pas një mëngjesi me diell.

“Askush nuk e priste që të shpërthejë një stuhi kaq e papritur dhe nga këndvështrimi ynë njerëzor ishte diçka që ishte e pamundur të parashikohej” tha Moraëiecki gjatë një takimi emergjence.

Kishte raportime për viktima në pjesë të ndryshme të vargmalit. Të paktën katër helikopterë shpëtimi u dërguan në zonë./Indeksonline/

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat