Sport

Politikani shqiptar përkrahë haptas Maqedoninë e Veriut sonte në ndeshjen kundër Kosovës

Politikani shqiptar në Maqedoni Muhamed Zekiri, ka befasuar përkrahësit e tij dhe jo vetëm, ku në rrjetin social personal ka publikuar fotografi të Kombëtares së Maqedonisë së Veriut, duke thënë se sonte është një natë e madhe, shkruan Gazeta Metro.

Sonte Kombëtarja e Kosovës dhe ajo e Maqedonisë së Veriut ndeshen në stadiumin e Shkupit, në gjysmëfinale për kualifikim në EURO 2020.

Për të dy kombëtaret kjo ndeshje është historike, pasi të dy këto kërkojnë që të bëhen pjesë e Kampionatit Europian.

Ndërkaq politikani i njohur shqiptar i cili ka lindur në Shkup, Muhamed Zekiri, ka befasuar të gjithë pas një publikimi në rrjetin e tij social.

Ai ka publikuar fotografinë e kombëtare së Maqedonisë së Veriut, duke shkruar se “Sot është natë e madhe”.

Më poshtë postimi i plotë.

Postime të ngjajshme
Sport

Ndeshja mes Feronikelit dhe Llapit u përcoll nga personi i rëndësishëm i UEFA-së, ja arsyeja pse ai është në Kosovë

Sport

Ramadani flet për përballjen me Ballkanin, ka disa fjalë edhe për gjyqtarin Dardan Çaka

Sport

Shënoi supergol në ndeshjen e sotme, flet Yll Hoxha

Sport

Feronikeli më në fund fitoi, tani kjo është skuadra më e dobët e 5 javëve të fundit në Superligë