Sport

Policia vret ish-futbollistin, por ishte ai që shtiu i pari

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Policia në Filipine e ka vrarë Diego Bello Lafuente, një ish-futbollist i Deportivo La Corunas, gjatë një aksioni në ishullin Siargao, raportojnë mediat e huaja.

32-vjeçari njihej si tregtar droge dhe në një deklaratë të policisë thuhet se ai ishte i pari që qëlloi policinë.

“Ky ishte një operacion vetëmbrojtës”, thuhet në raportin e policisë ku zbulohet se në kohën e sulmit, spanjolli kishte një armë të kalibrit 45.

Zbulohet se në momentin e vrasjes, ai kishte 10 gram kokainë me vete.
Ndryshe, Diego Bello Lafuente vite më parë konsiderohej si futbollist shumë i talentuar, por ai vendosi që ta ndjekë një rrugë tjetër.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv