Blic Plus

Policia serbe e ndal në ‘Merdare’ kosovarin, familja nuk po mund të kontaktoj me të

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kosovari, Nezir Mehmetaj është ndaluar nga Policia serb në pikën kufitare në ‘Merdare’.

Policia serb i ka thënë kosovarit se arsyeja e ndaljes ka qenë për shkak se Mehmetaj gjendet në ‘Stop listën’ .

Para 4 orësh është ndalur mërgimtari kosovar Nezir Mehmetaj në kufirin Kosovë – Serbi, saktësisht në Merdare. Klina info merr vesh se Nezir Mehmetaj është nga fshati Rudicë, komuna e Klinës. Mehmetaj ka qenë duke ardhur në Kosovë nga Zvicra që jeton e punon atje. Bashkë me nënën e tij dhe një shok pasi kanë mbërritur në kufi,

Pasi është ndaluar, Mehmetaj i është konfiskuar telefoni dhe që nga ai moment nuk ka pasur asnjë kontakt me familjarët.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Blic Plus

Nuk do ta besoni sa paguhet Arbana për një muaj

Blic Plus

Faton Peci i çon “selam” nga Istogu Bekë Berishës...

Blic Plus

Merkel jep lajmin e madh, Kjo vlen edhe për Shqiptarët që jetojnë në Gjermani

Blic Plus

Letra prekëse e një babi të varfër për të pasurin që ia gërvishti veturën