Lajme

Policia po e kërkon mashtruesin nga Peja, jepen disa detaje

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

I dyshuari L.R është arrestuar pas një pune operativo-hetimore të Njësiti i Hetimeve në Stacionin Policor të Pejës në bashkëpunim edhe me njësitet e tjera relevante

I njejti mendohet se ka kryer vepër penale “Vjedhje e Rëndë” edhe me datë 25.07.2019, në rrugën “Besnik Lajqi”.

L.R është i dyshuar për katër vepra penale, “Vjedhje e rëndë”, “Posedim i substancave narkotike”, “Kanosje” dhe “Dhunë në familje”.

I arrestuari L.R ka qenë në kërkim nga Gjykata Themelore dhe Prokuroria Themelore në Pejë, me ç’rast është lëshuar urdhërarrest ndaj tij.

Tek i dyshuari pas arrestimit janë gjetur katër qese plasmasi me substancë narkotike të llojit “Marihaunë”.

Pas intervistimit nga prokurori është caktuar masa e ndalimit prej 48 orësh.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat