Lajme

Policia ndërpret një aheng, dënon organizatorin dhe shpërndan mysafirët

Policia e Kosovës ka ndaluar një aheng familjar që po mbahej kundër rregullave të pandemisë në fshatin Bellobrad të Dragashit.

Në njoftimin e policisë thuhet se organizatorit i është shqiptuar fletëparaqitja, kurse të pranishmit janë shpërndarë, përcjell Demokracia.com.

Njoftimi i plotë:

Njësitet policore në rajonin e Prizrenit, të përkushtuar në zbatim të masave Anti Covid-19, në zbatim të planit operativ si dhe ndërmarrjen e masave ndaj atyre që nuk i respektojnë vendimet e marra nga institucionet e vendit.

Njësitet policore, në fshatin Bellobrad të Dragashit kanë intervenuar në një aheng familjar, organizatorit i është shqiptuar fletëparaqitja, kurse të pranishmit janë shpërndarë.

Postime të ngjajshme
Lajme

KEDS: Këto vende do të mbesin pa rrymë nesër

Lajme

Gastronomët kanë një njoftim për gjithë klientët

Lajme

U raportua se janë kthyer eshtrat e Ukshin Hoti, ja çfarë thotë djali i tij

Lajme

Këtyre moshave u takojnë 3 viktimat e sotme të COVID-19