Sport

Policia jep detaje në lidhje me sulmin ndaj autobusit të klubit të Sigal Prishtinës, pas fitores në finale ndaj Yllit në Suharekë

Sigal Prishtina ka arritur ta fitojë Kupën e Kosovës në basketboll.

“Bardhekaltrit” triumfuan në finale përballë Yllit me shifrat 76:82. Derisa po bëhej ceremonia e ndarjes së Kupës për kryeqytetasit, jashtë palestrës është sulmuar me gur autobusi i klubit prishtinas.

“Zeri.info” ka kontaktuar me stacionin policor në Suharekë dhe të cilët kanë dhënë detaje në lidhje me këtë rast.

“Rasti ka ndodhur në parking. E kanë gjuajtur me gur dhe e kanë thyer. Kjo ka ndodhur gjatë momentit kur ka përfunduar ndeshja, saktësisht gjatë ceremonisë ndarjes së Kupës. Policët kanë qenë të koncentruar brenda sallës duke e mbajtur rendin”, kanë thënë për “Zeri.info” nga stacioni i policisë në Suharekë.

Ndryshe, trofeu i Kupës së Kosovës për Prishtinën ishte e 15-ta në histori të klubit.

Postime të ngjajshme
Sport

“Toki” flet për fitoren e Prishtinës në Mitrovicë

Sport

“Qeqa” e komenton fitoren e Dritës ndaj Besës

Sport

“Bomba” e mbrëmjes: Xhevdet Shabani mund të largohet nga Drita?

Sport

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin