Lajme

Policia arreston personin e kërkuar për disa vepra penale

Policia e Kosovës, përkatësisht stacioni policor në Kaçanik, nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, në bazë të një informacioni të pranuar ka arritur që këtë të enjte ta arrestojë një person nga qyteti i Kaçanikut, me inicialet S.S, 33 vjeçar.

Në bazë të urdhëresës së Gjykatës Themelore të Ferizajt, i njëjti do ta vuaj dënimin me burgim në kohëzgjatje prej një viti për veprat penale: “”Falsifikimi i parasë’’ dhe ‘’Blereje, posedim,shpërndarje të paautorizuar të substancave narkotike, substancave psikotrope ose analoge’’”, bëhet e ditur në komunikatën e policisë

Postime të ngjajshme
Lajme

Bëhuni gati për temperatura të larta, parashikimi i motit për sot dhe ditët në vijim

Lajme

Parashikimi i motit për ditën e diel

Lajme

Përveç temperaturave të larta, Kosova në këto ditë do të zhytet edhe me pluhurin saharian

Lajme

Infektologu kosovar tregon se pse po infektohen të vaksinuarit kundër COVID-19