Sport

Pochettino tregon edhe njëherë pse vendosi ta zëvendësojë Messin

Ende pa nisur mirë sezoni, Mauricio Pochettino duhet të përballet me polemikat e shkaktuara nga Lionel Messi.

Leo u largua nga fusha i zemëruar kur Pochettino vendosi ta zëvendësojë në sfidën që PSG-ja po barazonte 1-1 me Lyonin, takim që e fituan vendasit në fund me golin e Mauro Icardit.

Pochettino tha se e largoi Messin nga loja pasi e kishte vërejtur se kishte probleme, dëmtim që tashmë është vërtetuar edhe zyrtarisht nga klubi dhe Leo s’do të luajë nesër me Parisin.

“E kuptoj se surprizën për ndërrimin e Messit dhe e pranoj si të tillë. E pamë që Leo po e prekte kyçin e këmbës dhe morëm atë vendim”, tha Pochettino.

Në fund doli se trajneri kishte të drejtë, përkundër nervozizmit të Messit, pasi Leo është i dëmtuar dhe këtë e kanë vërtetuar edhe testet gjatë ditës së sotme dhe nuk dihet nëse do të humbasë më shumë se një ndeshje.

Postime të ngjajshme
Sport

Kthesë e papritur, Mourinho ndryshon mendje për Marash Kumbullën

Sport

Reagon Drenica: Çmimin "Ylli i Javës" e meritoi Denisson

Sport

Arrestohet Afrim Tovërlani, raportohet se i dehur kanosi me thikë Shpend Ahmetin

Sport

Mehmet Bogujevci flet në T7, pasi refuzoi ftesën e Serbisë si mysafir nderi në Botërorin e boksit