Sport

Po të vinte tek Prishtina, Ngoo do të bëhej futbollisti më i paguar në Kosovë

Michael Ngoo vendosi që dje të nënshkruaj për Paraliminou të Qipros.

Burime të Gazetës Olle mësojnë se futbollisti ishte ofertuar edhe nga ish-skuadra e tij Tirana, por edhe nga Prishtina.

Madje, mësohet se Prishtina ishte më afër me futbollistin përshkak të ofertës më të mirë që i kishte bërë.

Megjithatë, anglezi vendosi që në fund t’i tradhëtoj kryeqytetasit dhe të kalojë në futbollin qipriot.

“PanoramaSport” mëson se Ngoo tek skuadra e re do të paguhet 8500 euro dhe do ketë kontratë 1+1.

Nëse oferta e Prishtinës për futbollistin do të ishte e njejtë me atë të Paraliminou, atëher mund të thuhet se po të vinte në Superligë, Ngoo do ishte më i paguari

Postime të ngjajshme
Sport

Armando Broja gjen sërish golin

Sport

Vendoset se në sa shtete do të luhen ndeshjet e Euro2021

Sport

Ibrahim Dreshaj tregon klasin e tij, asiston në golin e dytë të Heerenveeen ndaj Feyenordit

Sport

Burreli i Samuel Nikajt triumfon pastër ndaj 2 Korrikut në Durrës