Sport

Po shkëlqen me Italinë në EURO 2020, Milani ofron 20 milionë euro për futbollistin italian

Italia po kalon momente të mira në Kampionatin Evrpouja, derisa njëri nga lojtarët që është bdalluar bukur shumë është edhe Sulmuesi i Sassuolos, Domenico Berardi.

Fantazisti italian ka shkëlqyer sezonin e shkuar duke shënuar 17 gola në Serie A dhe duke fituar një vend në “Euro 2020” me Italinë e Mancinit.

Berardi është i aftë të mbulojë dy role, nga krahu i djathtë i sulmit në një rreshtim 4-3-3, te roli i mesfushorit të avancuar, ka bërë që Milani të mendoj për të i cili do ta zëvendësonte turkun Hakan Çalhanoglu.

Sipas mediave italiane, Milani ka ofruar 20 milionë euro plus futbollistin Mateo Gabia për të marrë shërbimet e 27-vjeçarit.

Postime të ngjajshme
Sport

Munishi e uron emërimin e Begollit si trajneri i Vëllaznimit me këngën “Ani moj Shqipni”

Sport

Ja në sa ora do të parakalojnë në sheshin “Nënta Tereza” xhudistet kosovare

Sport

Ballkani sot luan miqësoren e radhës, ja me kë takohet

Sport

Dukagjini aranzhon miqësore me skuadrën e Ligës së Parë, ja kur do të zhvillohet!