Sport

Po kalonte në një formë të jashtëzakonshme, ylli kosovar infektohet me Koronavirus

Veton Berisha është infekutar me Koronavirus

Berisha po shkëlqente me Vikingun duke qenë një nga lojtarët kryesorë të skuadrës, shkruan Reporteri.net

Por, klubi tani ka njoftuar se ai është prekur nga Koronavirusi dhe se tani e tërë skuadra është në izolim.
“Veton Berisha ka dalë pozitiv në testin për koronavirus të mërkurën mbrëma. Lojtari nuk ka simptoma dhe është izoluar nga sot. Për shkak të pjesëmarrjes së tij në stërvitje të hënën dhe të martën, i tërë ekipi do të futet në karantinë”, thuhet në njoftimin e klubit norvegjez.

Ndryshe, Berisha këtë edicion ka shënuar 11 gola në kampionatin norvegjez.

Postime të ngjajshme
Sport

EKSKLUZIVE: Trepça ’89 transferon sulmuesin e Gjilanit

Sport

Rikthehet mbrojtësi shqiptar, gati për debutim në Serie A

Sport

Formacionet zyrtare: Celtic – Milan

Sport

Prince: Kosova është vend i bukur me njerëz të sjellshëm, nuk kam frikë nga përballja me Dakun