Sport

Plotësohen 24 kombëtaret dhe grupet – gjithçka që duhet të dini për Evropianin që mbahet më 2021

Maqedonia e Veriut, Skocia, Sllovakia dhe Hungaria kanë shënuar fitore në finalet e play off-it të Ligës së Kombeve, duke siguruar biletat e fundit për në EURO 2020.

Tashmë janë të ditura 24 kombëtaret që do të përballen mes veti në EURO 2020, ndërsa edhe grupet janë plotësuar.

Grupi A

Në grupin A janë katër kombëtare të forta, ku spikasin emrat e Italisë, Zvicrës dhe Turqisë, ndërsa Uellsi do të kërkojë befasinë.

Grupi B

Në këtë grup favorit është Belgjika, ndërsa aty janë edhe Danimarka, Finlanda dhe Rusia. Do të ketë luftë për vendet e para.

Grupi C

Maqedonia që siguroi biletën sot, do të jetë në grup me Austrinë, Holandën dhe Ukrainën. Një grup që do të prodhojë ndeshje të forta.

Grupi D

Ky grup sjell derbin britanik, pasi Anglia do të jetë përballë Skocisë, ndërsa aty janë edhe Kroaci dhe Çekia, dy kombëtare të respektuara.

Postime të ngjajshme
Sport

Batatina beson që fitorja ndaj Drenicës sot ishte pika e kthesës për Llapin

Sport

Trajneri i Borussias kërcënon Interin

Sport

Futbollisti i Ballkanit shumë afër rikthimit në fushat e blerta

Sport

Ja kur luhet ndeshja e mbetur Drita – Llapi