Sport

Plotë 12-të gola në dy takimet e Ligës së Dytë

Kanë përfunduar dy ndeshje të javës së 12-të në Ligën e Dytë, shkruan Sheshi.info

Në dy takimet hapëse të xhiros së 12-të janë shënuar plotë 12-të gola.

Në sfidën ndërmjet Gjakovës dhe Rilindjës e zhvilluara nga ora 13:00 ka përfunduar me rezultat të barabartë 3:3.

Ndërkaq, Prizreni ka pësuar dhimbjen e parë në nivelin e tretë të futbollit kosovar, derisa është mposhtur me rezultat 4:2 nga Dardanët. Ekipi prizrenas ka qenë skuadra e vetme deri tani pa humbje dhe nga tash më nuk ka skuadër pa dhimbje në Ligën e Dytë.

Related posts
Sport

Broja thyen një tjetër rekord në Premier Ligë pas golit të shënuar

Sport

Eskalon debati mes Xhevdet Pozharit e Shpëtim Deskut: ‘Me pas qenë te unë ishim nda ndryshe’

Sport

ARMANDO BROJA i pandalshëm: Sulmuesi shqiptar shënon gol të bukur në Premierligë

Sport

Vlera e Benzema, ja sa fiton francezi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *