Sport

Plisat reagojnë pas ndeshjes, Shqipëri – Kosovë

Miqësorja vëllazërore mes Shqipërisë dhe Kosovës është mbyllur me fitoren e kuqezinjëve në pasditën e sotme në Elbasan.

Në ndeshjen e zhvilluar në “Elbasan Arena”, Kombëtarja shqiptare ishte nikoqire e Kosovës.

Ndeshja në fjalë i takoi Shqipërisë me rezultat të ngushtë, 2:1.

Pas ndeshjes, ka reaguar edhe tifogrupi më i madh në Kosovë, “Plisat”.

Tifozët prishtinas përmes rrjetit social “Facebook” kanë shkruar:

“Pa marrë parasysh rezultatit, sonte u zhvillua lojë e bukur vëllazërore.
JEMI NJË
KOSOVA OSHT ZEMRA E SHQIPNISË“.

Postime të ngjajshme
Sport

Ballkani po kryeson, por ja kush ishte lidere e Superligës pas xhiros së 15-të në sezonin e kaluar

Sport

14 referë në ndeshjet e Superligës këtë sezon, ja cili është deleguar në më së shumti ndeshje

Sport

Kjo ishte premia që futbollistët e Dritës morën pas fitores ndaj Gjilanit

Sport

Tre trajner të “dorëhequr” këtë sezon, por vitin e kaluar numri ishte shumë më i madh