LajmeSport

“Plisat” me peticion kërkojnë vendosjen e shtatores së Adem Jasharit në Prishtinë

Grupi i tifozët “Plisat” e kanë nisur një peticion me anë të së cilës kërkojnë vendosjen në Prishtinë të shtatores së komandantit legjendar Adem Jashari.

Qytetarët do të mund ta nënshkruajnë peticionin nga nesër më datën 9 korriku, në tendën e vendosur afër shtatores së Skenderbeut.

Në deklaratën e tyre “Plisat” thanë se vepra dhe sakrifica e familjes Jashari është një vepër unike, vepër e cila ka sensibilizuar shumë bashkatdhetarë të tjerë t’i bashkangjiten Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës që ne të gëzojmë këtë liri që kemi sot.

“Vepra dhe sakrifica e familjes Jashari është një vepër unike, vepër e cila ka sensibilizuar shumë bashkatdhetarë të tjerë t’i bashkangjiten Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës që ne të gëzojmë këtë liri që kemi sot”.

“Vepra e Adem Jasharit është nderuar në forma të ndryshme që nga rënia heroike e tij në të gjithë botën, por 22 vjet pas luftës në kryeqytet akoma mungon shtatorja e heroit tonë kombëtar. Baca Adem e meriton të jetë në Prishtinë, përkrah heronjëve të idealit të tij”.

Postime të ngjajshme
Sport

Gjilani në bisedime të avancuara me futbollistin e njohur, pritet vetëm edhe firma

Lajme

Kurti tregon nëse do shkarkohet kryediplomatja Donika Gërvalla

Lajme

Ky është kosovari që humbi jeten në plazhin e Shëngjinit

Sport

Drita shpërthen ‘bombën’, zyrtarizon transferimin e radhes