Sport

“Plisat” iu bëjnë pritje të madhe lojtarëve të Prishtinës pas kalimit në pozitën e parë

Ka përfunduar edhe xhiroja e 32-të në Superligën e Kosovës në futboll, ku Prishtina tashmë ka zënë vendin e parë.

Kjo pasi Prishtina ka fituar ndaj Llapit në stadiumin “Zahir Pajaziti” në ndeshjen e xhiros së 32’të të Superligës së Kosovës në futboll.

Ekipi i Zekrija Ramadanit ka mposhtur Llapin me rezultatin 1-3.

Gauthier Mankenda, Leotrim Bekteshi dhe Otto John shënuan për Prishtinën, ndërsa Adonis Aliu realizoi golin e vetëm për Llapin.

“Plisat” kanë pritur lojtarët e klubit të tyre të zemrës tek stadiumi “Fadil Vokrri”, për t’i përgëzuar ata dhe njëkohësisht për t’i motivuar për 4 finalet e ardhshme.

Postime të ngjajshme
Sport

Armend Dallku: Gjynah që këta djem të trajtohen ashtu, më vjen keq se si u arbitrua ndeshja

Sport

Kjo është deklarata e Batatinës pas triumfit në Kupën e Kosovës

Sport

Munishi uron Llapin dhe lavdëron Dukagjinin për ‘luftën dhe angazhimin’

Sport

Dukagjini – Llapi: Kjo skuadër rrëmben trofeun e Kupës së Kosovës