Sport

Plisat e akuzuan për vjedhje, ky është reagimi i Albert Kastratit

Tifozët e Prishtinës “Plisat”, kanë dal me një reagim përmes të cilët distancohen nga veprimet e ish kryetarit të këtij tifogrupi Albert Kastrati, të cilën e akuzojnë për keqpërdorime të mjeteve të dedikuara si ndihma humanitare, shkruan “Zeri.info”.

Megjithatë, nuk ka vonuar shumë dhe Kastrati i është kundërpërgjigjur gjitha akuzave përmes një njoftimi në Facebook.

Ky është reagimi i Kastratit që “Zëri.info” e poston pa ndërhyrje:

Ky vertetim osht qe ne vitin 2007 pata marr kredit per Fanclub Plisat ku kemi bo dukca maica e shum sene tjera per mi shit, ne vler prej 8000 mi euro , ne at kihe pata ra burg nje vit e gjys , kir kok dal nuk kom gjet kurgjo, as karrikat le mo ma shum , tash tju kthemi temes. Paret un si kom vjedh se sun invjedh prej banke paret veq i kom terhek per shum arsyje . Kushtrim Ramadani dijet qe diten kir jan grumbulku u nzin tu vjedh, nuk po e zgjati ma shum e din shumica per ket sen. masi u qetsu gjendja, ai cdo dit ka lyp per me ja qit konton ne emer te vetin edhe tjerve, fundii ka ardh kur ai me gru te vet me kan than me qel nje shitore dhe me punu gruja e ti per kta kom deshmitar e din edhe ai. Un paret ja kom dhan 5000 euro kirse tjerat kom than mas vitit te rinse kom problme me bank. kshtu qe kerkusj sun ma hup munin tem per 20 vjet Plisa , un veq qira te fanclubit kom pagu vet pa me nimu kerkush per 5 vjet ka 300 euro un shum raste , autobusat qe jan thy i kom pagu vet me pare te babes tem sa qe e kom qit dy gujt per Plisa kshtubqe spo e zgati shum me kallzu qka kom bo qe e dini krejt , qka dmth 5000 euro i kan marr para dy muje qe skan kallzu ktu edhe tjerat i marrin deri sa ti rregulloj punt me bank. Veq nje sen di me than qe shum i kom dhan Prishtines edhe Plisave s kiurr kurgjo si kom marr

Dikusj munet me than qe letra koka ne vitin 2020 un per ket sen kok probleme me gjygje prej vitit 2010 kirr se kom permen. /Zeri.info

Postime të ngjajshme
Sport

Limani me një premtim të madh për tifozët e Dritës para ndeshjes me Prishtinën

Sport

Këto janë ndeshjet miqësore që do t’i zhvillojë Prishtina në Turqi

Sport

Këta janë kundërshtarët që Drita do të përballet në ndeshjet miqësore në Turqi

Sport

Amir Prepolli, menaxheri dhe rehatuesi i klubeve kosovare në Turqi