Sport

Plas te Feronikeli! Drejtuesit e klubit dënojnë me 30% të pagës futbollistët e tyre

Feronikeli u mposht 1:2 ndaj Llapit në kuadër të xhiros së tetë të Superligës së Kosovës në futboll.

Kjo humbje i kushtoi me humbjen e liderit në tabelë Feronikelit, ndërsa tash Llapi prin bashkë me Dritën dhe Ballkanin me 17 pikë.

Humbja e ndeshjes dhe vendit të parë, nuk është humbja e vetme për futbollistët e Feronikelit.

Sipas mediumit “Ideksonline” klubi i Feronikelit ka dënuar lojtarët me 30% të pagës pas kësaj humbje.

Për dallim nga Feronikeli, lojtarët e Llapit morën nga 200 euro premi dhe pushim për 4 ditë në Shëngjin.

Postime të ngjajshme
Sport

Mesazhi i Vojvodës për ‘Dardanët”: T’ju tregojmë anglezëve çka është atmosfera në Fadil Vokrri!

Sport

FC Prishtina 01 kthehet te fitorja

Sport

Ja si e quan Ismet Munishi treshen fantastike të Ballkanit

Sport

Challandes u tall në pyetjen për Sterling, trajneri i Anglisë ka një kundër-përgjigje briliante