Lajme

Plagosje me armë zjarri në Prishtinë, viktima dërgohet në QKUK

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur të mërkurën në Prishtinë, ku si pasojë e kësaj një person ka marrë lëndime trupore dhe është dërguar për tretman mjekësor në QKUK

Rasti ka ndodhur të mërkurën pas mesnatës, ku një mosmarrëveshje në mes dy personash ka rezultuar me plagosjen e njërit prej tyre.

Policia bën të ditur se viktima është dërguar në Qendrën Klinike Universitare për tretman mjekësor dhe sipas mjekut kujdestar ndodhet jashtë rrezikut për jetë.

Në vendin e ngjarjes janë gjetur tri gëzhoja, ndërsa gjatë kontrollimit të shtëpisë së të dyshuarit është gjetur një armë zjarri AK-47 me dhjetë fishekë, një gëzhojë dhe një mulli për bluarjen e substancave narkotike.

I dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat