Sport

Pioli po ‘çmendet’ pas këtyre tre lojtarëve të Milanit

Milan e ka filluar sezonin shumë mirë me 13 pikë në Serie A pas pesë ndeshjeve, që është ajo që ata kishin në të njëjtën pikë fushatën e kaluar.

Stefano Pioli ka falënderuar lojtarët e tij, e në veçanti tre prej tyre.

Siç theksohet nga MilanNeës, të tillë si Sandro Tonali, Brahim Diaz dhe Rafael Leao janë rritur me të vërtetë për Rossonerët deri më tani, përcjell ORAinfo.

Ata janë vlerësuar edhe në të kaluarën, por tani ata kanë filluar të performojnë në një nivel vazhdimisht të lartë.
Tonali, siç e dimë, nuk pati sezonin më të mirë të debutimit me Milanin dhe Brahim Diaz nuk e kishte gjithmonë këtë mundësi.

Sa i përket Leaos, ne kemi parë paraqitje të shkurtër të asaj që ai mund të bëjë, por këtë sezon, ai e ka treguar më shpesh.
Pioli, natyrisht, është i kënaqur me zhvillimin e tyre përkatës dhe Rossonerët me të vërtetë po përfitojnë prej tij.

Milani bëri një përpjekje për të sjellë Tonali dhe Diaz këtë verë (pas huazimeve) dhe ata gjithashtu thanë jo për të gjitha ofertat për Leao.

Për fat të mirë, kjo tani po paguan dhe mbetet për t’u parë se sa larg mund të shkojnë Rossonerët këtë sezon. Sigurisht, duket se ata do të jenë atje lart.

Postime të ngjajshme
Sport

Kthesë e papritur, Mourinho ndryshon mendje për Marash Kumbullën

Sport

Reagon Drenica: Çmimin "Ylli i Javës" e meritoi Denisson

Sport

Arrestohet Afrim Tovërlani, raportohet se i dehur kanosi me thikë Shpend Ahmetin

Sport

Mehmet Bogujevci flet në T7, pasi refuzoi ftesën e Serbisë si mysafir nderi në Botërorin e boksit