Sport

Pikëpyetja e Challandes para ndeshjes me Anglinë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, është shfaqur para gazetarëve një ditë para ndeshjes me Anglinë, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020.

Challandes shpreson që lojtarët e tij të bëjnë lojë të mirë dhe të kenë mundësi të mbajën topin në këmbët e tyre, pasi sic ka thënë ai – “Anglia s’ta lejon topin”.

“Pikëpyetja ime është nëse do të jemi ën gjendje të ruajmë topin, të jemi në gjendje të ndërtojmë aksione për të krijuar raste. Por për të ndërtuar aksione duhet që Anglia të na lejojë topin”, u shpreh ai.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv