Sport

Pezullohet organizimi i Copa Americas në Argjentinë, dy javë para fillimit

Teksa Kampionati Evropian këtë vit pritet të luhet në disa shtete dhe atë me praninë e një numri të reduktuar të tifozëve, njëjtë nuk po ndodh edhe për Copa American.

Kjo garë, e planifikuar të zhvillohet në Argjentinë është pezulluar, përcjell Gazeta Express.

Kjo po ndodh për shkak se në Argjentinë situata me pandeminë COVID-19 është përkeqësuar prandaj Konfederata e Futbollit e Amerikës së Jugut (Conmebol) ka vendosur që Kupa e Amerikës do të duhet të ndryshojë vendndodhjen vetëm dy javë para fillimit.

Përmes një postimi në llogarinë e tyre në Twitter, CONMEBOL njoftoi se do t’i analizojë ofertat nga vendet tjera që shprehin interesim për organizimin e kësaj gare.

Copa America fillon në të njëjtën datë sikur Kampionati Evropian, më 11 qershor, kurse përfundon me datë 10.

Postime të ngjajshme
Sport

Mici flet nga Tirana

Sport

Shkëndija nënshkruan kontratë profesionale me mesfushorin 17-vjeçar

Sport

Zyrtare: Trepça ’89 ndahet me futbollistin e njohur

Sport

Tjetër futbollist konfirmon largimin nga Trepça ’89