Sport

Pesë trajnerët që kanë shpenzuar më së shumti në histori të futbollit

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Viteve të fundit trajnerët e futbollit suksesin kanë tentuar duke sjellë në skuadrat e tyre lojtarët më të mirë.

Jose Mourinho është trajneri që nuk ka hezituar të shpenzojë para në transferimet e lojtarëve. Në fakt, trajneri portugez ka shpenzuar më së shumti.

56 vjeçari në transferimin e 97 lojtarëve, ka shpenzuar 1.4 miliardë euro.Pas Mourinho, renditet Carlo Ancelotti, dhe i treti afër tij, gjendet Pep Guardiola.

Manuele Pellegrini zë vendin e katërt, ndërsa renditja e top pesë, përfundon me Massimiliano Allegrin./Lajmi.net/

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv