Sport

Pesë futbollistë të Shqipërisë në formacionin më të mirë të grupit në Ligën e Kombeve

Fitorja 3:2 ndaj Bjellorusisë ia mundësoi Shqipërisë të kualifikohet në Ligën B të Kombeve, shkruan “Zeri.info”.

“WhoScored” faqja e njohur për statistika, tashmë ka publikuar formacionin më të mirë të grupit të Kombëtares shqiptare, shkruan “Zeri.info”.

Pas gjashtë ndeshjeve, kuqezinjtë kanë pesë futbollistë në këtë formacion.

Etrit Berisha, Berat Gjimshiti, Keidi Bare, Rei Manaj dhe Sokol Çikalleshi e përbëjnë këtë formacion.

Ndërkaq, pjesën tjetër e përbëjnë futbollistët e Bjellorusisë dhe Lituanisë. /

Postime të ngjajshme
Sport

Batatina beson që fitorja ndaj Drenicës sot ishte pika e kthesës për Llapin

Sport

Trajneri i Borussias kërcënon Interin

Sport

Futbollisti i Ballkanit shumë afër rikthimit në fushat e blerta

Sport

Ja kur luhet ndeshja e mbetur Drita – Llapi