Sport

Përzgjedhësi Challandes vjen këtë javë në Kosovë, e ka gati listën

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, do të vijë të premtën në Prishtinë për të nisur punën para ndeshjeve kundër Çekisë dhe Anglisë.

Zvicerani tashmë ka bërë gati listën e futbollistëve dhe të gjithëve u ka dërguar ftesat, shkruan Indeksonline.

Lista do të publikohet gjatë kësaj jave nga Federata e Futbollit e Kosovës.

Challandes, do të llogarisë në dy lojtarët e rinjë, Ibrahim Dresheviqin dhe Florent Musliajn

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv