Sport

Përveç Prishtina – Ferencvaros, sot luhen edhe shumë ndeshje në Ligën e Kampionëve, në fokus janë Shkëndija dhe Teuta

Përveç sfidës Prishtina – Ferencvaros, sot do të zhvillohen edhe 11 ndeshje të tjera në Ligën e Kampionëve.

Gjegjësisht, do të zhvillohen ndeshjet e kthimit në rrethin e parë eliminator të garës më prestigjioze në Evropë për klube, raporton FrontOnline.

Në fokus të veçantë është ndeshja mes kampionit të Sllovenisë, Murës dhe klubit shqiptar, Shkëndija nga Tetova.

Shkëndija e humbi ndeshjen e parë 0:1 në Tetovë, ndërsa sonte në “Fazanerija Stadium” synon ta përmbysë rezultatin.

Në ndeshjet tjera, Dinamo Zagrebi ka punë me Valurin, kurse Teuta e Durrësit përballet me Sheriffin në Moldavi pas debaklit 0:4 në Durrës në ndeshjen e parë.

Për më shumë, ndeshjet e plota që zhvillohen sonte, mund t’i shikoni më poshtë:

Postime të ngjajshme
Sport

Zyrtare: Rahoveci prezanton përforcimin e ri i cili vjen nga Llapi

Sport

Zyrtare: Futbollisti shqiptar largohet nga Prishtina

Sport

Muriqi flet rreth së ardhmes së tij

Sport

Napoli hedh ne gjyq Elseid Hysajn, kjo është arsyeja