Sport

Përplasje për mbetje në Superligë

Superliga nuk pushon, teksa sot do të nisë edhe java e 31-të me një ndeshje interesante, shkruan Gazetasheshi.com.

Në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, do të përballen Feronikeli dhe Arbëria.

Të dy skuadra fillimin e kishin të mbarë në këtë sezon, por tani kanë një objektiv të ngjashëm, pasi kërkojnë mbetjen në Superligë.

Si industrialistët ashtu edhe dobrajasit në këtë duel kërkojnë opsionin fitore, ndryshe çdo rezultat tjetër do të rrezikonte seriozisht rënien nga elita.

Superliga – Java XXXI

E martë – (27 prill) – 15:00

Feronikeli – Arbëria

(Gjyqtarët: Sh. Murtezi, F. Berisha, B. Selimaj, V. Hoxha)

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina e quan ndeshjen ndaj Gjilanit më të rëndësishmen në tetë vitet e fundit

Sport

A do të kthehet Ronaldo në Sporting? Flet Jorge Mendes

Sport

Lista e 10 sportistëve më të paguar sipas Forbes

Sport

Drita apo Ballkani, cili do të jetë klubi i tretë që do të dal në Evropë?