Lajme

Përplasen Kusari-Lila dhe Haradinaj

Debat i ashpër është zhvilluar sot në Kuvendin e Kosovës lidhur me projektin për gazsjellësin. Shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila i është drejtuar deputetit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj se ia ka siç tha ajo futur në thirrjen e debatit parlamentar për gazsjellësin. I njëjti është kundërpërgjigjur se fjalën “futme” nuk e ka përmendur në deklarimin e tij.

Kusari-Lila tha se kriza energjike është pikërisht për shkak të ngritjes së çmimit të gazit.

“Ramush aspak unë s’ja futa, por ia ke fut ti kur ke nënshkruar këtë kërkesë për debat sot. Këtë kërkesë t’i ke shkru që Kosova rrezikon nga kriza energjetike dhe për këtë duhet të dezifirikimin për gazë. Sot aktualisht kriza energjetike është e shkaktuar si pasojë e ngritjes së çmimit të gazit”, tha ajo.

Duke ironizuar, deputeti Haradinaj tha se këtë fjalën “futur” se ka përdorur gjatë fjalës së tij.

“Këtë fjalën me ia fut unë se përdora. A e kam përdorur fjalën ia ka fut a, s’po më kujtohet”, shtoi ai.

Lidhur me këtë debati u përfshirë edhe kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, i cili kërkoi kujdes në përdorimin e sinonimeve.

Postime të ngjajshme
Lajme

Aksident tragjik në Itali, vdes 24-vjeçari shqiptar

Lajme

Momenti kur polici serb tërheq zvarrë një grua gjatë protestave në Beograd

Lajme

Shpat Kasapi tregon ngjarjen emocionuese të babait që i ka ndodhur në të njëjtin vend të aksidentit në Bullgari

Lajme

U raportua për sulme të mundshme në Kosovë, reagon Policia