Lajme

Përparim Rama prezanton projektin për lagjen Arbëria

Kandidati për kryetarë të Prishtinës nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Përparim Rama, ka prezantuar projektin e lagjes Arbëria, shkruan Gazeta Metro.

Ky projekt do të kushtojë 35 milion euro teksa i njëjti do të përfundojë brenda 3 viteve. Përparim Rama do të përballet me kandidatin e Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Vitinë, në balotazhin për Prishtinën i cili do të zhvillohet më 14 nëntor në kuadër të Zgjedhjeve Lokale në Kosovë.

Këtu keni statusin e tij:
“Kostoja për projektin e lagjes Arbëria do të jetë 35 milion euro, prej të cilave 20 milionë do të sigurohen nga fondet IPA (per sallen koncertale) dhe 15 milionë të tjera nga investimet publiko-private për parkingjet nëntokësore dhe per shiritin komercial.

Projekti do të realizohet brenda 3 viteve”, ka shkruar Rama në Facebook.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=196598022623828

Related posts
Lajme

Kjo është gruaja më e kërkuar në Evropë

Lajme

Kush është njeriu i afërt i Abdixhikut që do të bëhet zëvendës i Ramës?

Lajme

Rrëfimi prekës i mikut për shokun që iu vetëvra

Lajme

Ky është parashikimi i motit për nesër

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *