Lajme

Përmbyten shtëpi e lokale në Prishtinë, komuna në shënjestër të shumë kritikave

Reshjet e shiut që nuk u ndalën gjatë ditës së premte, kanë shkaktuar shumë deme ne disa lagje të Prishtinës.

Familja Rama nga lagjja Kalabria është në hall ngase uji dhe kanalizmi kanë shpërthyer brenda dhe jasht në oborrin e shtëpisë së tyre.

Fatin e njëjtë kishin edhe oborret e shtëpive në Hajvali, e Fushë Kosovë.

Derisa në rrugën ”Agim Ramadani” në kryqytet uji hyri edhe brenda lokaleve, njofton Klan Kosova.

E gjithë këto telashe sipas banorëve po ndodhin shkak i pusetave të ujit dhe kanalizimit, që nuk mund ta përballojnë të gjitha shtëpitë.

Ndaj dhe fajin për këto telashe ua lënë komunave përkatëse.

Postime të ngjajshme
Lajme

Rastet e reja me koronavirus janë nga këto komuna

Lajme

Këto janë rastet e reja me Covid-19

Lajme

Qindra njerëz në varrimin e Albert Krasniqit, që u vra mbrëmë nga babai i tij

Lajme

Familja Krasniqi ishte donator në ndërtimin e xhamisë tek ‘Mati 1’, foto të Albertit me babanë brenda saj