Lajme

Përleshje mes PSD-së dhe Policisë së Kosovës pas aksionit te Qeveria

Partia Socialdemokrate ka mbajtur një aksion para objektit të qeverisë së Kosovës.

Aty kanë shkruar parullën “Krejt dhe Drejt” është baras me “I gjithë pushteti është i sovjetëve”, shkruan Reporteri.net.

Të njëjtën parullë, aktivistët e PSD-së kanë tentuar që ta shkruajnë edhe në objektin e Kuvendit por janë ndaluar nga Policia e Kosovës.

Pas kësaj raportohet se aty ka pasur edhe një përleshje.

 

Pas aksionit të sotëm, Molliqaj ka mbajtur një fjalim me ç’rast ka thënë se përmes “Krejt dhe drejt” duket diçka e re përkundër të vjetrës, por sipas tij ky është veç lexim në sipërfaqe.

“Jo veç s’është e reja, në kuptimin e mendësisë është e vjetër. I gjithë pushteti i sovjetëve, nuk është që dallon shumë me këtë sot këtu. Në Rusi një shekull më herët pas rënies së saj në shkurt 1917 bolshevikët dhe liberalët kishte lindur kjo parullë, sepse sovjetët kërkonin të gjithë pushteti të bartet te parti”, tha Molliqaj, shkruan Reporteri.net.

Ai tha se “Krejt dhe drejt” është një mendësi e vjetër që i gjithë pushteti të koncetrohet në një parti.

Postime të ngjajshme
Lajme

KEDS njofton se do të ketë ndërprerje të rrymës në këto vende

Lajme

Reagon LVV pas deklaratave të Grenellit drejtuar Kurtit

Lajme

Ministria e Financave me njoftim për pagesën e dytë të shtesave për mësimdhënësit

Lajme

Therje me thikë në Prishtinë