Lajme

Përfundon takimi Kurti – Mustafa

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa pas takimit të sotëm nuk kanë arritur marrëveshjen për bashkëqeverisje.

Kjo është bërë e ditur për Telegrafin nga një burim brenda takimit.

‘”Jemi një hap afër marrveshjes… nesër vazhdon takimi!”, ka thënë  një burim brenda takimit.

Ndryshe, që nga përfundimi i zgjedhjeve nacionale të 6 tetorit, LVV dhe LDK kanë zhvilluar takime të shpeshta për të arritur një marrëveshje për koalicion qeverisës.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat