Sport

Përfundon përballja e çmendur, Juventus – Napoli

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Ka përfunduar super përballja e mbrëmjes në Serie A, shkruan BlicMedia.

Juventus dhe Napoli janë përballur në derbin e kësaj jave në një sfidë tejet interesante ku nuk munguan edhe golat e shumtë.

Fillimisht Juventus e krijoi një epërsi të paarritshme prej 3:0, por skuadra e Ancelottit ka bërë një paraqitje sensacionale për të barazuar rezultatin në 3:3.

Mirëpo ishte skuadra e Juventusit e cila shënoi golin e fitores në minutën e 90 shtesë me një autogol të Kulibalit.

Golat për Juventusin i shënuan Danilo, Higuain, Ronaldo dhe Kulibali (autogol), ndërsa pèr Napolin shënuan Manolas, Lozano dhe Lorenco. /BlicMedia.net

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv