LajmeZgjedhjet 2021

Përfundon numërimi i votave në të gjitha vendvotimet në Kosovë, ky është rezultati

Komisioni Qëndror Zgjedhor ka numëruar votat në të gjitha vendvotimet e Kosovës.

Nga numërimi i tërësishëm i rezultateve, subjekti fitues i zgjedhjeve, Vetëvendosja ka marrë 47,85 për qind të votave, shkruan Gazeta Express.

Pas kësaj partie, vendin e dytë e zë PDK, me 17,41 për qind. Pas PDK’së radhitet LDK’ja me 13,08 për qind.

Ndërkaq, AAK ka marrë 7,43 për qind, teksa Nisma Socialdemokrate 2,60 për qind.
Pas kësaj procedure, fillon numërimi i votave me kusht dhe atyre me postë.

Postime të ngjajshme
Lajme

Këshilltari amerikan i Albinit: Jam krenar që punoj me Kurtin

Lajme

Diplomati shqiptar godet Kurtin për vizitën në Lezhë

Lajme

KEDS njofton se do të ketë ndërprerje të rrymës në këto vende

Lajme

Reagon LVV pas deklaratave të Grenellit drejtuar Kurtit