Sport

Përfundon ndeshja Slloveni-Kosovë

Ka përfunduar ndeshja mes Sllovenisë dhe Kosovës, me rezultat 2-1, shkruan Gazeta Metro.

Golin e parë dhe të vetmin për Kosovën e shënoi Vedat Muriqi, në minutën e 58 duke iu dhuruar Dardanëve gëzim të madh i cili nuk zgjati shumë.

Pas pak minutave lojë, Sllovenia barazoi me Kurtic i cili shënoi golin e parë për këtë ndeshje.

Por në minutat e fundit rezultati u përmbys nga Sllovenia, që shënoi golin e dytë pas penaltisë që u ekzekutua nga Ilicic, në minutat shtesë të lojës.

Postime të ngjajshme
Sport

Ballkani vazhdon me fitore, Munishi kërkon përmirësime në këtë repartë

Sport

Devolli: Nuk na mposhti Ballkani

Sport

Tabela e Superligës së Kosovës në futboll pas javës së 14-të

Sport

Drenica – Ballkani: Realizohet goli i parë