Sport

Përfundon mbledhja e UEFA-s, ja vendimi i marrë për 12 skuadrat që krijuan Superligën

Komiteti Ekzekutiv i UEFA u takua sot dhe nuk mori asnjë vendim në lidhje me 12 klubet që u shkëputën për të krijuar Super League të dielën e kaluar.

Sky Sport Italia raporton se takimi i Komitetit Ekzekutiv u mbajt këtë mëngjes dhe përveç vendosjes së vendeve të reja për Euro 2020 këtë verë, adresoi sanksionet e mundshme kundër 12 klubeve të përfshira në Super League.

Për momentin, UEFA ka vendosur të shtyjë çështjen dhe nuk parashikohen sanksione në afat të shkurtër, pavarësisht irritimit të organizatës për veprimin e këtyre klubeve. Një vendim zyrtar do të duhet të presë.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Sport

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Sport

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s