Sport

Përfundon derbi Feronikeli – Drita, kjo skuadër shënon fitore

Feronikeli dhe Drita janë përballuar në Drenas në kuadër të javës së 5-të nè Superligën e Kosovës, shkruan BlicMesia.

Në pjesën e parë skuadra e Afrim Tovërlanit ishte në epërsi prej 1:0 pas golit të shènuar nga Mendurim Hoti në minutën e 19.

Mirëpo pjesa e dytë foli në favor të Dritës e cila arriti të shënoj dy gola për ta rikthyer rezultatin në 1:2.

Golat i shënuan Astrit Fazliu dhe Kastriot Rexha..

Rezultati final: Feronikeli – Drita 1-2. /BlicMedia.net

Postime të ngjajshme
Sport

Rënditja tabelare në Superligën e Kosovës

Sport

Kanë përfunduar tri ndeshjet e xhiros së tetë në Superligën e Kosovës

Sport

Florian Kohfeldt flet për Rashicën, tregon nëse do jetë startues kundër Hoffenheimit

Sport

Superliga: Mbyllen pjesët e para