Sport

Përfundojnë shtatë ndeshjet e Ligës së Parë me rezultate befasuese

Kanë përfunduar shtatë ndeshjet e sotme në kuadër të Ligës së Parë.

Në Grupin A ishim dëshmitarë të spektaklit pasi u shënuan shumë gola, shkruan Gazeta Olle.

Rahoveci ka marrë një fitore të thellë, derisa e ka mundur me rezultat prej 6-1 Lirinë.

Edhe Vëllaznimi shënoi fitore bindëse ndaj Besës, 3-0, ndërsa Trepça u mposht në shtëpi nga Drenasi me rezultat 1-3.

Ndërkaq në Grupin B të trija ndeshjet kanë ndarë pikët, ku vetëm në takimin Fushë Kosova – Vllaznia ka pasur gola, derisa ka përfunduar 1:1.

Teksa në takimin Vitia – Kika dhe Flamurtari – 2 Korriku pa gola 0:0

GRUPI A:

FT VËLLAZNIMI 4 – 0 BESA

FT RAHOVECI 6 – 1 LIRIA

FT ISTOGU 0 – 1 TREPÇA ’89

FT TREPÇA 1 – 3 DRENASI

GRUPI B:

FT VITIA 0 – 0 KIKA

FT FUSHË KOSOVA 1 – 1 VLLAZNIA

FT FLAMURTARI 0 – 0 (2) KORRIKU

Postime të ngjajshme
Sport

Obërtinca jep dorëheqje, Fushë Kosova emëron trajnerin e ri

Sport

Nga Muriqi, Rrahmani, Hysaj dhe Gjimshiti, zbulohen pagat e futbollistëve shqiptarë në Serie A

Sport

Ndeshje tejet interesante zhvillohen në xhiron e 10-të të Ligës së Parë, këto janë delegimet e plota të gjyqtarëve

Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 11-të në Superligën e Kosovës