Sport

Përfundojnë ndeshjet në Ligën e Parë – këto janë rezultatet

Sot me fillim nga ora 15:00 do të zhvilohet 3 ndeshje në kuadër të Ligës së Parë të Kosovës.

Vëmendja krysore do të jetë në Gjakovë, kur edhe do të zhvillohet sfida e madhe mes Vëllaznimit dhe Trepçës 89′, shkruan Sheshi.info

Në anën tjetër, takim interesant pritet të jetë edhe ai mes Onixit dhe Lirisë, i cili zhvillohet në stadiumin Tahir Vokshi në Brestovik.

Sa i përket grupit B të Ligës së Parë, do të luhet përballja mes Vitisë dhe Ferizajit.

GRUPI A

VËLLAZNIMI 0 – 0 TREPÇA 89′

ONIX 2 – 1 LIRIA

GRUPI B

VITIA 0 – 1 FERIZAJI

Postime të ngjajshme
Sport

Obërtinca jep dorëheqje, Fushë Kosova emëron trajnerin e ri

Sport

Nga Muriqi, Rrahmani, Hysaj dhe Gjimshiti, zbulohen pagat e futbollistëve shqiptarë në Serie A

Sport

Ndeshje tejet interesante zhvillohen në xhiron e 10-të të Ligës së Parë, këto janë delegimet e plota të gjyqtarëve

Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 11-të në Superligën e Kosovës