Sport

Përfundojnë ndeshjet e Superligës

Elita e futbollit kosovar do të vazhdoj sot me xhiron e dytë. Në program janë dy ndeshje për tu zhvilluar, njëra në Gjilan dhe tjetra në Suharekë.

Padyshim që ndeshja kryesore e kësaj dite do të zhvillohet në stadiumin e qytetit në Gjilan, ndërmjet Dritës dhe Llapit.

Të dy skuadrat e kanë nisur këtë edicion me qëllime të qarta, që të fitojnë trofe dhe të garojnë përsëri në arenën evropiane.

Ndeshje shumë interesante do të zhvillohet edhe në stadiumin e qytetit në Suharekë.

Ulpiana e rikthyer në elitë do të luaj ndeshjet si vendas në qytetin e Suharekës, derisa në xhiron e dytë do të pres Malishevën.

DRITA 0-0 LLAPI / LIVE

Përfundon ndeshja.

83′ Maliqi e kalon Llapin në epërsi pas një gabimi në mbrojtjen e Dritës, por pas rishikimit në VAR anuohet goli.

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Drita: Maloku, Limani, Broja, Cuculi, Namani, Jashari, Irogue, Ajzeraj, Blakçorri, Tahiri, Balde.

Llapi: Coric, Idrizi, Prençi, Veliu, Emini, Ramadani, Shabani, Davalos, Neto, Alidema, Fazliu.

ULPIANA 1-3 MALISHEVA / LIVE

Përfundon ndeshja.

88′ GOOOOL: Santos realizon golin e nderit për Ulpianën.

63′ KARTON I KUQ. Përkeqësohen punët për Ulpianën, ndëshkohet me të kuq Silvester Shkalla.

59′ GOOOOL: Hasan Hyseni realizon përsëri, duke i dhuruar Malishevës golin e qetësisë, 0-3 tani.

56′ GOOOOL: Stullqaku realizon gol fantastik duke kaluar edhe portierin dhe e dyfishon epërsinë e Malishevës në 0-2.

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

30′ GOOOOL: Hasan Hyseni i Malishevës realizon gol të bukur nga distanca, pasi edhe portieri Blakçori gabon në intervenim. Malisheva kalon në epërsi si mysafire, 0-1.

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Ulpiana: Blakçori, Qerimi, Musliu, Santos, Musatafa, Gjoni, Boudege, Haliti, Rezi, Gonçalves Juior,Shkala.

Malisheva: Gashi, Pira, Kryeziu, Xhaka, Dumani, Bruqi, Ulluri, Pefqeli, Hyseni H, Stullqaku, Hyseni M.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar