Sport

Përfundojnë me këto rezultate ndeshjet, Trepça ’89 – Trepça dhe Ferizaj – Flamurtari

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para në kuadër të xhiros së gjashtë në Ligën e Parë të futbollit kosovar.

Derbin lokal në Mitrovicë e ka fituar skuadra e Trepçës ’89 ku e ka mposhtur skuadrën e Trepçës me rezultatin e pastër, 2-0, raporton Sheshi.info

Në ndeshjen tjetër skuadra e Ferizajt ka shënuar fitoren e parë në këtë sezon ku arritën të mposhtin ekipin kryeqytetas Flamurtarin me rezultatin bindës, 3-0.

GRUPI A:

FT’ TREPÇA ’89 2:0 TREPÇA

GRUPI B:

FT’ FERIZAJ 3:0 FLAMURTARI

Postime të ngjajshme
Sport

Obërtinca jep dorëheqje, Fushë Kosova emëron trajnerin e ri

Sport

Nga Muriqi, Rrahmani, Hysaj dhe Gjimshiti, zbulohen pagat e futbollistëve shqiptarë në Serie A

Sport

Ndeshje tejet interesante zhvillohen në xhiron e 10-të të Ligës së Parë, këto janë delegimet e plota të gjyqtarëve

Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 11-të në Superligën e Kosovës