Sport

Përfundoi aventurën me Ukrainën, zbulohet pse u largua Andriy Shevchenko

Andriy Shevchenko zyrtarizoi largimin nga Ukraina ditën e djeshme. Ish-sulmuesi i madh drejtoi si trajner kombëtaren e tij në pesë vitet e fundit (52 ndeshje), duke mbërritur deri në çerekfinalet e Euro 2020.

44-vjeçari njoftoi ndarjen me Ukrainën nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale. “Sot përfundoi kontrata ime me drejtuesit e Federatës së Futbollit të Ukrainës. Kam kaluar pesë vite si trajner i kombëtares.

Treguam se jemi në gjendje të luajmë një futboll modern. Shumë falënderime edhe për tifozët, për mbështetjen dhe kritikat e tyre. Së bashku, ne treguam se futbolli ynë mund të jetë konkurrues, produktiv dhe emocionues“, shkroi Shevchenko.

Largimi ndodhi për shkaqe ekonomike. sport.ua shkruan se ish-fituesi i “Topit të Artë” nuk pranoi kërkesën e drejtuesve të Federatës për të ulur rrogën e tij.

Postime të ngjajshme
Sport

Ahmeti tregon kur do të hapet stadiumi i ri në Lipjan, Rizani e kundërshton atë fuqishëm

Sport

Ndodh edhe kjo: Është 60 vjeç, zëvendëspresident, i kërkuar nga Interpoli dhe debuton në futbollin profesionist

Sport

Plotë ndryshime, ky pritet të jetë formacioni i Realit ndaj Mallorcas

LajmeSport

Ideja interesante e Përparim Ramës për stadiumin “Fadil Vokrri”